Ageless Iron Keep Loch Rosette Handleset With A-Grip And Brown Autumn Knob
The modern simplicity of the Keep One-Piece Handleset creates a strong, welcoming effect on any exterior front door. The substantial A-Grip provides a comfortable hold and timeless appeal, making it a distinguished choice for stately entryways. Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Brand | Ageless Iron |
| Center to Center | Grip: 5 1/2" |
| Color | Brown Autumn |
| Finish | Black Iron |
| Height | 19" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 13/16" |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like